Do Prokuratury Generalnej PDO304 10.03.2011 Podejrzany Antoni Macierewicz PG VII Ko2 63 11 FO ZECh von Stefan Kosiewski ZR CANTO DCLXXXXVII

Geschrieben von europäisches magazin (») heute um 15:07 in der Kategorie Der Bischof, gelesen: 10x

bischof/dziwisz-waz.jpg

https://gloria.tv/audio/RmhUj3FR8vc    Sygnatura akt 1 Ds 1354/ 10/ BT o odmowie wszczęcia śledztwa; tu: zgłoszenie przestępstwa plagiatu w związku z katastrofą samolotową pod Smoleńskiem/ podejrzany poseł Antoni Macierewicz; nowe okoliczności w sprawie; Pani Pismo z 11.02.2011 PG VII Ko2 63/11 Szanowna Pani Prokurator, dziękuję za informację o przekazaniu przez Panią do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie moich materiałów nadesłanych przez Biuro Ministra Sprawiedliwości (…)

Stefan Kosiewski, Polnisches Kulturzentrum e.V.
Postfach 800626 D-65906 Frankfurt am Main

Frankfurt, 10 marca 2011 r.

http://e.issuu.com/embed.html#4178100/34291655

Prokuratura Generalna RP
Biuro Prokuratora Generalnego
Pani Prokurator Janina Serowik

Ul. Barska 28/ 30
02-315 Warszawa

Bolongaropalast-sowa-ttip

dot.: śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem, antypolskiego Pogromu w Tomaszowie Maz. 5 lipca 2008 r., działalności band żydowskich w strukturach państwowych Rzeczypospolitej Polskiej; AP III Ko 726/ 10, Warszawa; moje zażalenie z 14. 1. 2011 na na Postanowienie Prokuratury Rej. Warszawa-Sródmieście z 9. 12. 2010 Sygnatura akt 1 Ds 1354/ 10/ BT o odmowie wszczęcia śledztwa;
tu: zgłoszenie przestępstwa plagiatu w związku z katastrofą samolotową pod Smoleńskiem/ podejrzany poseł Antoni Macierewicz; nowe okoliczności w sprawie; Pani Pismo z 11.02.2011 PG VII Ko2 63/11

Szanowna Pani Prokurator,
dziękuję za informację o przekazaniu przez Panią do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie moich materiałów nadesłanych przez Biuro Ministra Sprawiedliwości.

Ponieważ Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie odpowiedziała dotychczas na kierowane do niej przeze mnie wnioski, m.in. o uznanie czynnika społecznego za stronę w sprawie wykrycia osoby/ osób odpowiedzialnych za spowodowanie katastrofy i śmierć 96 obywateli RP wnoszę o przesłuchanie jak w piśmie z 5 czerwca 2010 r. obok Jarosława Kaczyńskiego także posła Antoniego Macierewicza w związku z zarzutem popełnienia plagiatu na moją niekorzyść.

13 stycznia 2011 r. zauważyłem w wypowiedzi opublikowanej w magazynie europejskim sowa, że premier Tusk znajduje się pod presją dymisji złożonej de facto przez ministra Millera w związku z tym, że Jerzy Miller opowiadał na konferencji prasowej bzdury o alkoholu wytworzonym rzekomo w ciele zabitego gen. Błasika przez nieżyjący już organizm, a przemilczał przy tym alkohol endogenny wytworzony w zwłokach Marii Kaczyńskiej oraz taki sam alkohol w zwłokach innych kobiet zabitych w tej samej katastrofie.

Niedorzeczności opowiadane publicznie w obecności wykształconych dziennikarzy przez ministra Millera, przeinaczanie faktów oraz mataczenie skłoniło mnie do uznania dymisji Ministra Spraw Wewnętrznych za dokonaną faktycznie na wspomnianej konferencji prasowej.

02:41 Macierewicz w Czeladzi - awantura, trockistowskie, ukryte zydy, sympatycy KOR-u atakuja 18-letniego Polaka

Macierewicz w Czeladzi – awantura, trockistowskie, ukryte zydy, sympatycy KOR-u atakuja 18-letniego Polaka

Von mysowa

Tymczasem wczoraj, 9 marca 2011 r. szef zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) wezwał do odwołania szefa MSWiA Jerzego Millera ze stanowiska szefa Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego i uzasadnił swoje wystąpienie rzekomym brakiem umocowania prawnego dla powołania Jerzego Millera na to stanowisko.

Wyjaśnienie podane przez tygodnik Polityka 23 października 2010 r. stwierdza, iż „Prawo nie określa, od jakiej objętości zapożyczonego tekstu możemy mówić o plagiacie. Może więc zostać za niego uznane nawet przypisanie sobie jednego cudzego zdania” (Polityka Nr 43 (2779), s. 39).

Moim zdaniem dymisja ministra Jerzego Millera została już dokonana de facto, a tylko premier Donald Tusk nie dostrzegł jeszcze tego faktu pośród wielu innych rzeczy w uprawianej przez siebie byle jak polityce. Natomiast Antoni Macierewicz ujrzał możliwość zbicia kapitału politycznego dla swojej partii na dostrzeżonej w moim artykule faktycznej dymisji Millera i mówi o niej jak o wytworze własnej myśli nie powołując się na cytowane źródło.

Antoni Macierewicz znany jest z czasów działalności w opozycji demokratycznej w PRL-u; mówiło się wtedy: „Antek ma gadane” a doświadczyłem tego słysząc po demonstracji za Pyjasa, że Macierewicz nie dołączył do manifestacji na Szewskiej, bo jak to potem tłumaczył, jechał na tę nielegalną manifestację głęboko zakonspirowany w przedziale wagonu kolejowego PKP II klasy i dlatego Służba Bezpieczeństwa zdjęła go na dworcu w Krakowie, żeby nie mogła oskarżyć później o udział w tej nielegalnej demonstracji.

Krętactwo było główną cechą ludzi w kręgach zbliżonych do KOR-u, a Macierewicz był pełnoprawnym członkiem KOR-u takim samym jak: Modzelewski, Kuroń i Michnik. Lech Kaczyński należał do drugiego kręgu piekła wtajemniczonych rewizjonistów. Określano tych trockistów mianem: współpracownik KOR.

Chojecki-popowicz

Członek KOR, Mirosław Chojecki (z l.) na Frankfurckich Targach Książki Foto: Stefan Kosiewski

Jarosław Kaczyński przeprowadził z bratem Lechem na kilkanaście minut przed śmiercią rozmowę przez telefon satelitarny. Lech Wałęsa nie wierzy, aby ta kilkunastominutowa rozmowa w dniu rozpoczęcia kampanii prezydenckiej przez brata wyznaczonego przez drugiego brata znowu do roli Prezydenta RP, miała ograniczać się do wymiany zatroskania stanem zdrowia matki, którą obaj bracia odwiedzali przecież każdego dnia w szpitalu i nic w jej stanie zdrowia nie zachodziło w tym czasie nowego.

   Kazimierz Switoń, założyciel Komitetu Wolnych Zw. Zaw. w K-cach

 

Lech Wałęsa nie ukrywał swoich związków ze Służbą Bezpieczeństwa; wystarczy sięgnąć po książkę „Droga Nadziei”, w której to wyjawił i opisał. Wydanie tej książki na Zachodzie Europy dokonane zostało na kilka lat przed tym, zanim Kancelarią Prezydenta RP Wałęsy zaczął zarządzać najpierw Jarosław Kaczyński, a po nim sekretarzem stanu w tejże Kancelarii mianowany został Andrzej Drzycimski, bez którego zapewne nie powstała by ta książka. To na tych dwóch osobach spoczywa niewątpliwie odpowiedzialność za medialne wyciszenie, nie podnoszenie wtedy w tematach publicznych rozmów tego wątku w książce Wałęsy, uznanego oficjalnie za wstydliwy a de facto odłożonego na później.

Zastraszenie, omotanie intrygami, w końcu zaś bezwzględna likwidacja ludzi uznanych w swoim otoczeniu za jego osobistych wrogów, to niezdrowy rdzeń wszystkich działań społecznych, gospodarczych i politycznych Jarosława Kaczyńskiego. Wiele uczciwych osób pochodzenia żydowskiego zostało przez niego wyrzuconych z partii PiS, zmarginalizowanych w życiu politycznym. To rzucać będzie bez wątpienia długo jeszcze ponury cień na tzw. przemiany demokratyczne w Polsce i szkodzić będtie stosunkom polsko-żydowskim w naszym kraju

Prokurator Wojskowy prowadzący dochodzenie w tej i w każdej innej sprawie musi mieć odwagę obiektywnego i rzeczowego podchodzenia do przekazywanych mu dowodów oraz oświadczeń świadków. Nie może wykluczać możliwości wystąpienia przez Jarosława Kaczyńskiego w charakterze podejrzanego tylko dlatego, że Jarosław Kaczyński oświadczył, że rozmawiał z bratem lecącym do Katynia nie o złej pogodzie, ale o stanie zdrowia Pani Mamy.

Wiele zła na tym świecie wpisane jest w Plan Boży. Nie dostrzegamy tego, albowiem wielu trudni się tym, żeby zamącić klarowny obraz na pomieszanie złego i dobrego. Do tych, którzy dokładają do zepsucia moralnego Narodu Polskiego dołączył niestety biskup Krakowa, co wytknął mu nawet w ostatnich dniach ateista Czarzasty ze stowarzyszenia kryptokomunistów Ordynacka. Szkoda tylko, że dopiero niedawno przyznał, iż zawiódł się na księdzu pomocniczym Papieża, bo więcej się spodziewał po człowieku.

Magdalenka-lech-kaczynski-za-plecami-ksiedza_2
 Służba Bezpieczeństwa umieszczając swoich ludzi w Watykanie nie oczekiwała od nich przemyśleń intelektualnych, lecz rzeczowych raportów. Ojciec Hejmo wypełniał zlecone mu zadania tak samo skrupulatnie jak obecny na lotnisku w Smoleńsku w dniu katastrofy Ambasador RP mianowany (przez kogo?) i utrzymywany na tym stanowisku przez ministra Radka Sikorskiego mimo posiadanej wiedzy o tym człowieku, że tak samo jak setki innych agentów SB rozwalał bez skrupułów Kościół od wewnątrz w Watykanie, nie przyjmując wszakoż w końcu święceń.

Nadmienić tu bowiem należy, iż wszyscy księża biorący aktywnie udział w paktowaniu z diabłem w Magdalence przyjęli potem pastorały i mitry biskupie. Wskazuje to bezpośrednio na wysoki stopień zepsucia moralnego ludzi powołanych do kierowania zespołami innych ludzi przy modelowaniu niewłaściwego typu charakteru młodych Polaków.

Wysyłanie kawałka szaty liturgicznej oraz ampuły z krwią Jana Pawła II do leczonego w szpitalu kierowcy samochodowego, ażeby dopomóc Panu Bogu tą fałszywą relikwią i wywołać cud mniemany, potrzebny do uznania być może jeszcze kiedyś Jana Pawła II za świętego, jest żenującym dowodem Niewiary Biskupa w Moc Bożą, której watykański ksiądz pomocniczy Papieża chciał dopomóc jak dopomógł prostodusznie w rozwianiu pochówkiem na Wawelu podejrzenia obecnego przecież powszechnie, że Lech Kaczyński nie zrobi nic, nie podejmie żadnej decyzji, o locie, czy lądowaniu bez rozmowy z bratem, który był dla niego guru, niekwestionowanym mentorem.

Olha-lubczyk-walentynowicz-kgb

Kardynał Dziwisz, żyjący pośród żywych święty od zapełniania skandalami krypt. Anna Walentynowicz z PZPR od opluwania całe życie jednego tylko Wałęsy. Minister Spraw Wewnętrznych Jerzy Miller od zabierania prokuratorom wojskowym nagrania z kamery przemysłowej na Okęciu, przetrzymywania przez miesiąc tego dowodu w sprawie, a więc utrudniania pracy Prokuraturze Wojskowej! Minister od sugerowania dziennikarzom interpretacji faktów i wydarzeń, czyli krótko mówiąc: goebbelsowska szkoła odmóżdżenia Polskiego Narodu.

Czy należy wobec tego wszystkiego, co zostało powiedziane dotychczas, dziwić się jeszcze, że Postulator Generalny uznania Jarosława Kaczyńskiego jedynie za świadka koronacyjnego w sprawie spowodowania katastrofy samolotowej i śmierci 96 ludzi, mówi dzisiaj, że „generał Błasik chciał rozmawiać z kapitanem Protasiukiem, nie wiadomo jednak, czy rozmowa się odbyła”.

Harcerz chce wiedzieć więcej, niż wie, umieć więcej, niż umie – mówi Prawo Harcerskie. Jako były członek Młodzieżowej Służby Ruchu wiem, że nie wolno rozmawiać w autobusie z kierowcą, bo można przyczynić się tym do spowodowania wypadku drogowego, zaś prokurator Andrzej Seremet wie swoje i po wysłuchaniu czarnych skrzynek przez Rosjan oraz niezaprzeczalnym stwierdzeniu obecności w kabinie pilotów co najmniej dwóch jeszcze osób, które tam być nie powinny i dla których nie było tam nawet foteli, twierdzi w rozmowie z radiem, że nie ma na razie dowodów na to, że były jakieś naciski na pilotów rządowego Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.Wnoszę wobec powyższego jak w piśmie z 13 sierpnia 2010 r. O przekazanie śledztwa do innej prokuratury wojskowej oraz o odwołanie Prokuratora Generalnego RP, Andrzeja Seremeta i uzasadniając to jak wcześniej chciałbym poza tym zapytać, co grozi w Polsce takiemu prokuratorowi, który nic sobie nie robi z konstytucyjnej zasady równego stosowania prawa jednakowo wobec wszystkich obywateli i jednym obywatelom RP zabrania łamania pieczęci na trumnach przywiezionych z Moskwy, żeby nie mogli się oni upewnić, że istotnie pochowali w tych trumnach doczesne szczątki swoich najbliższych, nie zaś rękę, czy nogę ze szczątkami rękawa munduru pijanego generała, albo rozporka jakiegoś BOR-owca? A drugim obywatelom RP, spokrewnionym z Lechem Kaczyńskim, który na krótko przed swoją śmiercią mianował tegoż prokuratora Seremeta Prokuratorem Generalnym w RP, bezprawnie zezwala on na naruszanie spokoju ciał czekających na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa oraz ciał zmartwychwstanie, sąd ostateczny, żywot wieczny, amen?

Dlaczego w takim razie ktoś doniósł do prokuratury o zruganiu wulgarnymi słowami kapitana Protasiuka przez podpitego generała Błasika na lotnisku przed odlotem i przyniesiono do prokuratury to nagranie, które natychmiast Miller od Policji odebrał wojskowym prokuratorom i przetrzymywał przez miesiąc, aż wreszcie ktoś mu zwrócił uwagę, że tak się nie robi, żeby zamieniać demokratyczne państwo prawa w państwo policyjne?

Pensja arcybiskupa Skworca PKN38 PDO139 Zniweczona Rzeczywistosc von Stefan Kosiewski ZECh CANTO DXXXI

sowa (») | 14. 3. | read: 54× |

basel/klekot-judisze-liebe.jpg

https://gloria.tv/audio/gGLKxc5DBm1     …przyznał się do zarzutu obcowanie seksualnego z małoletnią poniżej 15. roku życia i złożył wniosek o poddanie sie karze bez przeprowadzenia procesu sądowego…https://plus.google.com/u/0/116748846165184263175/posts/RJ4aPwStnAG

    read on

Wnioskując jak wcześniej, o wniesienie przez Prokuratora Generalnego RP kasacji krzywdzącego mnie wyroku Sądu Rejonowego w Tomaszowie Maz. z 1 sierpnia 2008 r. oraz o wszczęcie dochodzenia w zgłoszonej przeze mnie sprawie działalności band żydowskich w strukturach państwowych Rzeczypospolitej Polskiej chciałbym zapytać na końcu, czy to prawda, że Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim umorzył znowu w lutym bieżącego roku wszczętą z mojego wniosku sprawę przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej złożonej z osobników żydowskiego pochodzenia, działającej w miejscowych strukturach Policji, Prokuratury i tegoż Sądu?

Z szacunkiem
Stefan Kosiewski
http://sowa-frankfurt.podomatic.com/entry/2011-11-03T13_24_32-07_00
Do wiadomości: Kancelaria Prezydenta RP

Do Prokuratury Generalnej PDO304 10.03.2011 Podejrzany Antoni Macierewicz PG VII Ko2 63 11 FO ZECh von Stef… by Stefan Kosiewski

https://www.scribd.com/embeds/305434245/content?start_page=1&view_mode=scroll&access_key=key-bNjNPnbmmvE4xDMvwmqX&show_recommendations=true

http://sowa-frankfurt.podomatic.com/embed/frame/posting/2011-11-03T13_24_32-07_00?json_url=http%3A%2F%2Fsowa-frankfurt.podomatic.com%2Fentry%2Fembed_params%2F2011-11-03T13_24_32-07_00%3Fcolor%3D43bee7%26autoPlay%3Dfalse%26facebook%3Dtrue%26height%3D85%26width%3D620%26minicast%3Dfalse%26objembed%3D0&notb=1

https://issuu.com/kulturzentrum/docs/plagiat_w_zwiazku_z_katastrofa_samolotowa_pod_smol

http://e.issuu.com/embed.html#4178100/33806762

https://issuu.com/stefankosiewski/docs/prokuratura_apelacyjna_w-wa_do_wojs

żeby robiły za zderzaki, które się zużyły? jeśli nie odwołam się do przyjaciół z zagranicy , by to uczynić . Lech Wałęsa   OSTATNIE DZIAŁANIA

Stefan Kosiewski udostępnił swój post.
4 min

Wojsko chce usunąć SITWE KACZYNSKIEGO

  Duda chwali kieowcę BOR
Gen. Polko: katastrofa smoleńska nie nauczyła nas, że nie można zaniedbywać bezpieczeństwa; to przerażające ...pęka opona, to wręcz kuriozalne zachowanie – twierdzi gen. Polko. – To jest przerażające i takich ludzi natychmiast trzeba się pozbyć, ponieważ ich brak wyobraźni może być przyczyną tragedii – komentuje. Generał dywizji Wojska Polskiego


Stefan Kosiewski
10 min· Wojsko chce usunąć SITWE KACZYNSKIEGO:
Duda chwali kieowcę BOR
Gen. Polko: katastrofa smoleńska
Zobacz więcej


Gen. Polko: katastrofa smoleńska nie nauczyła nas, że nie można zaniedbywać bezpieczeństwa; to… Gen. Polko: katastrofa smoleńska nie nauczyła nas, że nie można zaniedbywać bezpieczeństwa; to przerażającepin.it


Czy Kaczyński ma w magazynie nowe opony mózgowe, żeby robiły za zderzaki, które się zużyły? jeśli nie odwołam się do…

Opublikowany przez

Strona Komisji Bezstronnej ds. Ustalenia Przyczyny Zamachów

na 19 marca 2016

39 Min.Stefan Kosiewski  Polnisches Kulturzentrum e.V. …Nowe informacje na temat incydentu na autostradzie A4 wskazują, że w BOR świadomie narażano prezydenta na niebezpieczeństwo.

W dniu wypadku popełniano też błąd za błędem. Szefostwo Biura Ochrony Rządu na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej nie ujawniło prawdziwych przyczyn wypadku z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Dlaczego? Bo byłyby one podstawą dymisji nowego kierownictwa.
– Powinny polecieć głowy – mówi nam wysoko postawiony działacz PiS.
 20 stycznia tego roku podczas wyjazdu Andrzeja Dudy do Krakowa w prezydenckim pancernym bmw zniszczeniu uległa opona. Prezydent przesiadł.
Aktualności https://www.facebook.com/komisjabezstronna/posts/873234682785099

Strona Komisji Bezstronnej ds. Ustalenia Przyczyny Zamachów
17 min · Czy Kaczyński ma w magazynie nowe opony mózgowe, żeby robiły za zderzaki, które się zużyły? jeśli nie odwołam się do przyjaciół z zagranicy , by to uczynić . Lech Wałęsa
https://pl.scribd.com/…/DZIEN-KOBIET-PDO-L-dz-296-po-Mysli-…

sowa10. 9. 2010 | read: 378× | Nie pierdolą się z rozumem na Wawelu. Papuciowy nakazał umieścić w krypcie masońskiej na Wawelu tablicę upamiętniającą przejście do Domu Pana niewierzącej żydokomunistki, która walczyła w Polsce przeciwko znakowi krzyża w szkołach. Sukcesja Apostolska stawia Pana Jezusa w łatwej sytuacji, ma tylko zaakceptować każdy nonsens zatwierdzony przez Dziwisza, albo innego ojca Hejmo  Sign Up | LinkedIn
Stefan Kosiewski

Wczoraj o 00:22 
Papież Benedykt przeciwko herezji bergolenia

https://pl.scribd.com/…/Papiez-Benedykt-przeciwko-herezji-b…

zanik poczucia winy, kryzys wiary w wyniku posoborowego rozwoju dogmatu – o tym mówi Benedykt XVI, kompletne odwrócenie perspektyw, Chrystus cierpi już nie tyle za grzechy człowieka, ale po to, by zmazać winy Boga, po Soborze Watykańskim II do głębokiego kryzysu w Kościele https://de.pinterest.com/pin/452752568770885969/

Papiez Benedykt przeciwko herezji bergolenia – Radio Watykanskie Działalnosc papieska Stefan…

Papież Benedykt przeciwko herezji bergolenia  zanik poczucia winy, kryzys wiary w wyniku posoborowego rozwoju dogmatu – o tym mówi Benedykt XVI, kompletne…sowa2.quicksnake.net  https://www.facebook.com/sowa.magazyn/posts/945204642199843

Sign Up | LinkedIn

Strona Komisji Bezstronnej ds. Ustalenia Przyczyny Zamachów udostępnił(a) Twój post.

17 godz.Brudziński bredzi: „nie jest tajemnicą, że żaden emigrant zarobkowy nie jest zainteresowany, żeby do Polski przybyć”, bo Mateusz Morawiecki, proponowany na fotel po Kaczyńskim http://wiadomosci.onet.pl/…/kornel-morawiecki-mowi-s…/xhrwsx przedstawił tzw. plan Morawieckiego i ze „ścieżki konwergencji” wynika, że o ile obecnie polski PKB per capita to ok. 70 proc. unijnego, to ok. 2040 polski PKB o 12,8 proc. przekraczać będzie unijny

Stefan Kosiewski
17 godz.
Pinterest
Müll/ śmieci/ rubbish This Pin was discovered by magazyn europejski. Discover (and save!) your own Pins on Pinterest.pin.it

Stefan Kosiewski

17 godz.

chazarskiego pochodzenia Bhudziński chciałby przyjąć milion hodaków z Ukhainy ale dopieho potem miliony nie wicephemiera Mohawieckiego przeznaczyć na uciekinierów Palestyńskich ze Wzgórz Golan w Syrii, które Izrael oficjalnie włączył do terytorium państwa żydowskiego które nie ma jeszcze oficjalnie określonych granic ani w konstytucji Israela, ani w żadnej ustawie Knessetu, którego obrady w Krakowie otwierała ostatnio Grupa Windsor Lecha Kaczyńskiego: Ujazdowski i Duda, który w Karpaczu prywatnie, po godzinach pracy zamachnął się na limuzynę Prezydenta RP wygłaszając po zamachu pochwałę głupoty kierowcy z BOR-u, który dwa razy otrzymał sygnały automatyczne na kokpicie, że ucieka mu powietrze z opony, ale mimo to nie zatrzymał auta, ażeby dopompować koło na najbliższej stacji benzynowej, bo PULL UP, PULL UP nic mu nie mówiło Wawel, Dziwisz Kaczyńskiego: Morituri te salutant! PULL UP, PULL UP, KURWAAAAAAA . Wtajemniczenie 20 stopnia

J.Brudziński: jestem za przyjęciem nawet miliona uchodźców – Jestem za tym, aby bardzo szeroko otworzyć drzwi dla uchodźców, nawet miliona uchodźcow – zapowiada Joachim Brudziński w rozmowie z Onet.tv.wiadomosci.onet.pl https://www.facebook.com/sowa.magazyn/posts/945659992154308

Teatr Żydowski sprzedany. „Budynek stanowi zagrożenie dla życia”

Written by sowa (») today at 16:26 in category judaica, read: 2×

klekot/156205-2964013862194-1136227219-n.jpg
 .Ghelamco w październiku sfinalizowała transakcję zakupu budynku teatru od Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. W komunikacie firma twierdzi, że budynek nie spełnia elementarnych norm ochrony przeciwpożarowej: „W budynku nie są zachowane podstawowe zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego – m.in. drogi ewakuacyjne w części przeznaczonej dla widzów i w części administracyjno-technicznej o 200 proc. przekraczają dopuszczalne normy, nie ma wymaganych urządzeń oddymiających i zabezpieczających klatki schodowe oraz drogi ewakuacyjne, brak jest sygnalizacji przeciwpożarowej. Elementy takie jak klatki schodowe, scena, dach nad sceną i konstrukcja widowni nie są zabezpieczone farbami ogniochronnymi o wymaganej prawem odporności. Na końcu jednego z wyjść ewakuacyjnych podczas ekspertyzy znaleziono zamkniętą na kłódkę metalową kratę. Łączna lista stwierdzonych niezgodności z przepisami to blisko 40 punktów. Sytuację pogarsza fakt, iż podczas kontroli stwierdzono, że Teatr nie zrealizował również wielu wymagań opisanych w postanowieniu Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej z 2011 r.” – informuje deweloper. Dodaje także, że wykryto nieprawidłowości w stanie instalacji elektrycznej: m.in. „rozdzielnie elektryczne nie mają zachowanej podstawowej ochrony, a tuż przy nich znajdują się łatwopalne materiały. Przy głównych węzłach i rozdzielniach kable są nieoznaczone, bez izolacji lub w nieprawidłowych kolorach. Specjalistów zaalarmował widok czynnych kabli prowizorycznej instalacji elektrycznej zaplecionych wokół piorunochronów na dachu budynku”.

Stefan Kosiewski 24 min

Warszawa: dyrektor Biura Kultury zdziwiony

– Pismo nas zaskoczyło. Dostaliśmy je kilkanaście minut temu, razem z mediami. Budynek rzeczywiście jest w złym stanie, ale nie mieliśmy dotąd od właściciela sygnałów, że sytuacja jest alarmowa i wymagająca natychmiastowego zamknięcia teatru – mówi zdziwiony Tomasz Thun-Janowski, dyrektor miejskiego Biura Kultury.
Budynek teatru powstał w latach 1966-1967. Modernistyczna bryła ma elewację z piaskowca. Ze względu na wartości architektoniczne budynek znalazł się na liście dóbr kultury współczesnej, sporządzonej przez Oddział Warszawski SARP. Niedawno Michał Krasucki, zastępca stołecznego konserwatora zabytków umieścił go na liście modernistycznych budynków, które jego zdaniem powinny zostać umieszczone w gminnej ewidencji zabytków. Budynków w ewidencji nie można przebudować czy zburzyć bez zgody konserwatora.
Być może to wpłynęło na przyspieszenie decyzji Ghelamco….

Teatr Żydowski sprzedany. ‚Budynek stanowi zagrożenie dla życia’ Budynek Teatru Żydowskiego przy pl. Grzybowskim w Warszawie przejęła firma deweloperska Ghelamco. Gmach chce zburzyć i zbudować na jego miejscu wysoki… warszawa.wyborcza.pl https://www.facebook.com/nasza.czeladz/posts/1025391807517338

http://sowa.quicksnake.org/judaica/Teatr-ydowski-sprzedany-Budynek-stanowi-zagroenie-dla-yciahttp://sowa-magazyn.blogspot.de/2016/03/powinny-poleciec-gowy-mowi-nam-wysoko.html

http://sowa.quicksnake.de/Der-Bischof/Do-Prokuratury-Generalnej-PDO304-10-03-2011-Podejrzany-Antoni-Macierewicz-PG-VII-Ko2-63-11-FO-ZECh-von-Stefan-Kosiewski-ZR-CANTO-DCLXXXXVII

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s